قطع شبکه‌ برق ۱۲ روستای کرمانشاه بە دلیل بارش برف

با آمادگی از قبل ستاد بحران استانداری کرمانشاه، مشکلات آب و گاز شهرها و روستاهای برف‌زده استان به حداقل کاهش یافته است و علت قطعی برق تعدادی از روستا نیز به شکسته شدن تیر‌های برق و مسدود بودن راه‌ها برمی‌گردد.

به گزارش برق نیوز، محمد مرادی، سرپرست شرکت توزیع برق استان کرمانشاه، ادامه داد: پس از بارش شدید برف از شب گذشته، ۱۲۱ روستا و ۵ شهر اورامانات و دالاهو با قطعی برق همراه بوده است.

وی افزود: همکاران ما در شرایط سخت با استفاده از نفربر ارتش و حتی پای پیاده به این اماکن اعزام و نسبت به رفع برق اقدام کردند.

سرپرست شرکت توزیع برق استان کرمانشاه تصریح کرد: هم اکنون برق حدود ۱۲ روستای بخش کلاشی از توابع شهرستان جوانرود قطع است و از آنجاکه تیر‌های برق شسکته شده و راه نیز مسدود است، امکان حضور انفرادی پرسنا مهیا نیست و باید پس از رفع مسدودی نسبت به برپایی تیر‌های جدید و اتصال شبکه برق اقدام کرد.

مرادی با بیان اینکه خاموشی ۵ شهر کوچک و ۲۱۹ روستا؛ با تلاش و کوشش شبانه‌روزی همکاران شرکت توزیع برق استان کرمانشاه رفع و تا کنون ۹۰ درصد روستا‌ها برقرار شده است، گفت: باقی روستا‌ها به‌علت صعب‌العبور و بسته بودن راه‌ها و جاده‌های ارتباطی به روستا‌ها علی‌رغم آمادگی کامل نیرو‌های عملیاتی برق و آماده‌سازی همه وسایل و تجهیزات مورد نیاز برای رفع حوادث شبکه‌های برق در انتظار بازگشایی راه‌ها هستند.

وی در پایان، خاطرنشان کرد: خوشبختانه با همکاری و همراهی نیرو‌های نظامی سپاه و ارتش در بعضی نقاط مانند ۴ روستا در مسی تنگ گول در بخش گهواره شهرستان دالاهو از شهرستان‌های جنوب غربی استان کرمانشاه باعث بازگشایی راه‌ها و نهایتا برق‌دار کردن روستا شدند.